admin

Děti jako učitelé

napsala: sabom Kateřina Birkášová
Jeden z posledních tréninků ve školním roce jsme se s dětmi domluvili a vyměnili jsme si role. Z dětí se postupně během tréninku stali učitelé a každý měl možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, stát přede všemi a vést trénink.

Děti dokázaly vést po malé chviličce trénink jakoby to byli skuteční trenéři. Všichni se snažili pomáhat tím, že poslouchali a nerušili, protože sami věděli,že přijdou na řadu a budou si muset získat respekt ostatních. Bylo zajímavé a určitě pro nás všechny poučné vidět pohled z druhé strany. I pro nás učitele bylo přínosem získat cennou zpětnou vazbu naší práce.

Fotografie z tréninku můžete shlédnout zde: https://dokwantkd.rajce.idnes.cz/Deti_jako_ucitele_17-6-2019

Návštěva závodů STM v Ostravě

napsala: Iva Nedavašková
9.6 2019 se v atletické hale v Ostravě konalo testování Středisek talentované mládeže do 18 let v taekwondu ITF. Tato testování výkonnosti STM jsou pořádány 2x ročně.

Děti z oddílu měly možnost se jít na tuto soutěž podívat. Paní trenérky se nám celou dobu věnovaly, ukazovaly nám, co k soutěžení potřebujeme, popisovaly, co kde je a připravovaly nás tak do budoucna na naše vlastní závody.

Myslím, že bylo opravdu užitečné tam jít a dozvědět se něco nového, pro mne to byla motivace, jak se zlepšovat v tom, co mě baví. Už se nemůžu dočkat svých prvních závodů.

Veškeré fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde na svazovém webu: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2019-37

Zkoušky na 5.dan

napsala: Iva Nedavašková, informace částečně převzaty z oficiálního zdroje na webu Českého svazu TKD ITF
Technické oddělení Českého svazu Taekwon-Do ITF uspořádalo v neděli 2. června 2019 v Praze zkoušky na technické stupně dan. Zkoušky proběhly před zkušební komisí svazu, ve které zasedli velmistr prof. Hwang Ho-jong (9. dan) jako předseda komise, mistr MUDr. Rostislav Kaňka (7. dan) a Ing. Milan Prokeš (6. dan) jako členové komise. 

Celkem bylo vyzkoušeno 31 schválených kandidátů na 1. až 6. dan, přičemž všichni zkoušku složili úspěšně. 

Pro naši instruktorku Kateřinu Birkášovou to byl náročný víkend, kdy absolvovala několik tréninků na mezinárodním semináři a poté ještě odcvičila zkoušku na 5.dan. Vše ale zdárně dopadlo a my máme v oddíle nový 5.dan! Ještě jednou gratulujeme!

Mezinárodní seminář taekwonda v Praze

napsala: Iva Nedavašková
Od pátku 31. května 2019 do neděle 2. června 2019 proběhl ve sportovní hale TJ Chodov další z řady letošních mezinárodních technických seminářů v taekwondu ITF s korejským velmistrem Hwang Ho-jongem (9. dan).

V sobotu dopoledne navštívilo tento mezinárodní seminář dalších více jak 40 českých instruktorů a studentů taekwonda, kteří se pod vedením velmistra věnovali procvičování základních technik, sjednocování výuky a také výukovým procesům.

Na konci semináře obdržel každý účastník certifikát Českého svazu Taekwon-do ITF s potvrzením účasti na tomto semináři. Tohoto semináře se účastnila také naše instruktorka Kateřina Birkášová (4.dan), která se o tomto víkendu účastnila zkoušek na 5.dan.

Veškeré fotografie si můžete prohlédnout zde na oficiálním svazovém webu: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2019-34

Nové chrániče díky podpoře MSK a MŠMT

napsala: sabom Kateřina Birkášová a Iva Nedavašková
V červnu ještě před koncem sezóny se podařilo díky podpoře Moravskoslezského Kraje a také MŠMT ČR zajistit a nakoupit chrániče pro děti, které již postoupily na vyšší technickou úroveň a pokračují ve výuce taekwonda úspěšně dále.

Chrániče slouží pro nácvik sportovního boje, který je jednou ze soutěžních disciplín taekwonda. Tyto chrániče jako veškeré ostatní materiální vybavení nakupujeme v ostravské firmě Ippon, se kterou již léta spolupracujeme. Všichni se nemohli dočkat, až si chrániče oblečou a půjdou proti sobě trochu více na tělo, než jsou běžně zvyklí. Děti se v chráničích zapotí, což jim ale vůbec nevadí a z tréninku odchází spokojení.

Věříme, že tento typ tréninku posune naše členy zase o kousek dál v tomto krásném bojovém umění. Tímto také děkujeme zmíněným partnerům za jejich finanční podporu, která nám umožňuje realizovat naši práci s dětmi.

Narozeniny v Do Kwanu

napsala: Iva Nedavašková

13. května 2019 jsme uspořádali tajnou oslavu k 40. narozeninám paní trenérce a k 3. narozeninám našeho oddílu Do Kwan, které připadají jako každý rok na stejný den a to 7. května.

Přišly i děti z obou poboček Brušperka i ze Staré Bělé. Všichni jsme si to moc užili, pili, jedli. Zkušenější děti předváděly sestavy s obřím plyšovým medvědem, který byl věnován jako dárek a na pásku měl tématický  5.dan. Nejkrásnější na tom bylo, že jsme se na tom podíleli jako kolektiv. S organizováním oslavy nám pomohla Monika Burdová, naše druhá trenérka, která to celé vymyslela. Všichni jsme si odnesli trička s číslem 3 na zádech, našim jménem a logem oddílu vepředu.

Všechny fotografie si můžete prohlédnout na: https://dokwantkd.rajce.idnes.cz/Oslava_narozenin_13-5-2019

Slavnostní zkoušky na TS kup v Brušperku

Na MDŽ 8.března 2019 jsme si nadělili (y) v Brušperku slavnostní zkoušky na TS kup „celého Do Kwanu“, tedy pobočky ve Staré Bělé i hlavního místa v Brušperku.

Zkoušek se účastnilo 39 dětí od bílých po zelené pásky. Velící byla Monika Burdová (2.dan), jako přísedící v komisi se zúčastnil zkoušek mezinárodní instruktor, vedoucí školy Kangsong  v Hlučíně, Michal Opuszynski (6.dan) a zkušebním komisařem byla Kateřina Birkášová (4.dan), mezinárodní instruktorka, vedoucí školy Do Kwan.

Všechny děti úspěšně zkoušku složily a nejúspěšnějšími se stali Matěj Fajkus ze Staré Bělé, Matěj Karásek z Brušperka a Nikol Bukorová z Brušperka.

Všem gratulujeme a těšíme se na další páskování!

Ráda bych touto cestou poděkovala Monice Burdové, Michalovi Opuszynskimu, paní Jaroslavě Trombalové, Kristýnce Kutáčové, rodičům a všem, kteří nám pomáhají v naší práci s dětmi.

Fotografie pořídila Jaroslava Trombalová. Děkujeme!

Fotografie ZDE

 

napsala: sabom Kateřina Birkášová

 

 

 

 

 

Seminář „Role rodičů ve výchově sportovce – Jak najít hranici mezi podporou a nátlakem“

Ještě před prvním tréninkem jsem měla možnost zúčastnit se skvělého semináře pro trenéry a rodiče dětí – sportovců s názvem „Role rodičů ve výchově sportovce – Jak najít hranici mezi podporou a nátlakem“ , který pořádal Český hokej (Hokejový svaz)  v prostorech sportovní haly Werk Aréně v Třinci (4.9.2018). Akce se zúčastnili i osobnosti Českého hokeje, jako je Slavomír Lener, manažer sportovního oddělení pro rozvoj ledního hokeje.

Během 2 hodinového bloku proběhly přednášky MUDr. Marie Skalské na téma Výživa mladého sportovce a následně pak přednáška Mgr. Václava Petráše na téma Psychologie u mladých sportovců.

Pro mě obě dvě přednášky skvělé a motivující k další činnosti s dětmi. Děti jsou úžasné bytosti,které jsou nám dospělým největšími učiteli. Vnímejme více, co naše děti potřebují a co nám chtějí svým jednáním říci. Podporujme děti v jejich snažení, nechejme je dělat jejich vlastní chyby. Buďme především VŠÍMAČI a nikoliv KRITICI. 🙂

Další informace o semináři a krátký rozhovor s psychologem Mgr. Václavem Petrášem ZDE.

 

napsala: Kateřina Birkášová

 

Trénink v bazénu :)

Blížil se konec roku a museli jsme využit toho, že hned vedle tělocvičny máme brušperský bazén a uspořádali jsme „trénink“ v něm 🙂

Děti se vydováděly a určitě se těšíme na další!

Celá fotogalerie z akce ZDE.