ČLÁNKY

Děti jako učitelé

napsala: sabom Kateřina Birkášová
Jeden z posledních tréninků ve školním roce jsme se s dětmi domluvili a vyměnili jsme si role. Z dětí se postupně během tréninku stali učitelé a každý měl možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, stát přede všemi a vést trénink.

Děti dokázaly vést po malé chviličce trénink jakoby to byli skuteční trenéři. Všichni se snažili pomáhat tím, že poslouchali a nerušili, protože sami věděli,že přijdou na řadu a budou si muset získat respekt ostatních. Bylo zajímavé a určitě pro nás všechny poučné vidět pohled z druhé strany. I pro nás učitele bylo přínosem získat cennou zpětnou vazbu naší práce.

Fotografie z tréninku můžete shlédnout zde: https://dokwantkd.rajce.idnes.cz/Deti_jako_ucitele_17-6-2019

Návštěva závodů STM v Ostravě

napsala: Iva Nedavašková
9.6 2019 se v atletické hale v Ostravě konalo testování Středisek talentované mládeže do 18 let v taekwondu ITF. Tato testování výkonnosti STM jsou pořádány 2x ročně.

Děti z oddílu měly možnost se jít na tuto soutěž podívat. Paní trenérky se nám celou dobu věnovaly, ukazovaly nám, co k soutěžení potřebujeme, popisovaly, co kde je a připravovaly nás tak do budoucna na naše vlastní závody.

Myslím, že bylo opravdu užitečné tam jít a dozvědět se něco nového, pro mne to byla motivace, jak se zlepšovat v tom, co mě baví. Už se nemůžu dočkat svých prvních závodů.

Veškeré fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde na svazovém webu: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2019-37

Mezinárodní seminář taekwonda v Praze

napsala: Iva Nedavašková
Od pátku 31. května 2019 do neděle 2. června 2019 proběhl ve sportovní hale TJ Chodov další z řady letošních mezinárodních technických seminářů v taekwondu ITF s korejským velmistrem Hwang Ho-jongem (9. dan).

V sobotu dopoledne navštívilo tento mezinárodní seminář dalších více jak 40 českých instruktorů a studentů taekwonda, kteří se pod vedením velmistra věnovali procvičování základních technik, sjednocování výuky a také výukovým procesům.

Na konci semináře obdržel každý účastník certifikát Českého svazu Taekwon-do ITF s potvrzením účasti na tomto semináři. Tohoto semináře se účastnila také naše instruktorka Kateřina Birkášová (4.dan), která se o tomto víkendu účastnila zkoušek na 5.dan.

Veškeré fotografie si můžete prohlédnout zde na oficiálním svazovém webu: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2019-34

Nové chrániče díky podpoře MSK a MŠMT

napsala: sabom Kateřina Birkášová a Iva Nedavašková
V červnu ještě před koncem sezóny se podařilo díky podpoře Moravskoslezského Kraje a také MŠMT ČR zajistit a nakoupit chrániče pro děti, které již postoupily na vyšší technickou úroveň a pokračují ve výuce taekwonda úspěšně dále.

Chrániče slouží pro nácvik sportovního boje, který je jednou ze soutěžních disciplín taekwonda. Tyto chrániče jako veškeré ostatní materiální vybavení nakupujeme v ostravské firmě Ippon, se kterou již léta spolupracujeme. Všichni se nemohli dočkat, až si chrániče oblečou a půjdou proti sobě trochu více na tělo, než jsou běžně zvyklí. Děti se v chráničích zapotí, což jim ale vůbec nevadí a z tréninku odchází spokojení.

Věříme, že tento typ tréninku posune naše členy zase o kousek dál v tomto krásném bojovém umění. Tímto také děkujeme zmíněným partnerům za jejich finanční podporu, která nám umožňuje realizovat naši práci s dětmi.

Narozeniny v Do Kwanu

napsala: Iva Nedavašková

13. května 2019 jsme uspořádali tajnou oslavu k 40. narozeninám paní trenérce a k 3. narozeninám našeho oddílu Do Kwan, které připadají jako každý rok na stejný den a to 7. května.

Přišly i děti z obou poboček Brušperka i ze Staré Bělé. Všichni jsme si to moc užili, pili, jedli. Zkušenější děti předváděly sestavy s obřím plyšovým medvědem, který byl věnován jako dárek a na pásku měl tématický  5.dan. Nejkrásnější na tom bylo, že jsme se na tom podíleli jako kolektiv. S organizováním oslavy nám pomohla Monika Burdová, naše druhá trenérka, která to celé vymyslela. Všichni jsme si odnesli trička s číslem 3 na zádech, našim jménem a logem oddílu vepředu.

Všechny fotografie si můžete prohlédnout na: https://dokwantkd.rajce.idnes.cz/Oslava_narozenin_13-5-2019

Dvojité narozeniny v Do Kwanu!

Den 7.května je a bude již v každém roce velmi významným dnem pro všechny naše členy. V tento den má Do Kwan své narozeniny – v tento den mu byl přiznán oficiálně vznik a zároveň neovlivnitelnou shodou okolností v tento den mám narozeniny i já! 😀

Prohlédněte si fotografie z oslavy, kterou mně a vlastně i sobě moji studenti a rodiče v čele s Monikou Burdovou připravili 🙂 A za to jim patří velký dík !!!

Zde moje citace z facebooku bezprostředně po akci 🙂 :

Včera jsem měla nejkrásnější trénink v historii! Děti mi připravily velké překvapení k narozeninám jak mým, tak narozeninám oddílu a secvičily s Mončou exhibičku a pak následovalo plno dárečků . Děkuji všem dětem za tak krásný dárek, mojí Monči za realizaci, maminkám Gábince Adámkové za upečení a piplačku s dortem (hlavně postavičky ) , Markétce Čechmanové a paní Čechové za další přípravy 🙂  Básničky, přednes, focení atd. atd. Bylo to prostě skvělé. A na začátku tréninku z repro beden Enrique Iglesias, to mě dostalo do kolen  A nechybělo ani šampíčko Samozřejmě nealko 😉👍😜 Děkuji!!!!!

A zde již slíbené fotečky, atmosféra mluví za vše 🙂

Celá fotogalerie ZDE

Krásné počasí nás vyhnalo ven z tělocvičny

Mrkněte na naše (vaše) borce, jak trénují venku, když krásně svítí sluníčko! 🙂

http://dokwantkd.rajce.idnes.cz/2018_04_20_Trenink_venku/

 

Páskování dětí v Brušperku a ve Staré Bělé

napsala:  Kateřina Birkášová

Březen patřil konečné přípravě na kupové zkoušky dětí v Brupšerku a ve Staré Bělé. Poslední tréninky byly věnovány přezkoušení a pilování posledních nedostatků. V pátek 23.března 2018 po 16 hodině začala první ze dvou zkoušek a to v Brušperku. Zde se sešlo 20 studentů taekwonda, kteří prošli přezkoušením a zvládli povinné cvičení na zkoušky. Páskovalo se na žluté, žlutozelený (1 student) a zelené pásky, na které jsme se všichni v Brušperku už moc těšili! 🙂

Ve Staré Bělé proběhly slavnostní zkoušky ve středu 28.března 2015 v 15 hodin. Těchto zkoušek se zúčastnilo 14 dětí.

Všichni předvedli moc pěkné výkony a úspěšně zkoušku složili.

Nejúspěšnějším tentokrát byl v Brušperku Matěj Karásek (65 bodů), který předvedl zkoušku na 6.kup – zelený pásek. Další dva, kteří měli shodu nejvyšších bodů byl Jakub Hlobil a Adam Matějašek (oba zkouška na 8.kup – žlutý pásek). Ve Staré Bělé pak Jana Havlíková (65 bodů) , která skládala zkoušku na 7.kup žluto – zelený pásek ).

Zkušebním komisařem byla Kateřina Birkášová, 4. dan, mezinárodní instruktorka, vedoucí školy Do Kwan a velící Monika Burdová, 2.dan.

Všem našim dětem moc gratulujeme a děkujeme rodičům za pomoc v přípravě !!! 🙂

 

Celá fotogalerie ze zkoušek – Brušperk ZDE

(děkujeme paní Peterkové za pořízení fotografií)

Celá fotogalerie ze zkoušek – Stará Bělá ZDE

(děkujeme Kristýnce Kutáčové za pořízení fotografií a velkou pomoc při tréninku)

Monika Burdová složila zkoušku na 2.dan v taekwondu ITF

Monika Burdová se stala držitelkou technického stupně 2.dan a to v brněnské tělocvičně v neděli 10.prosince 2017, kdy úspěšně složila zkoušku (celkových 64 bodů) , tedy  odcvičila požadované sestavy (Kwang – Gae, Po – Eun, Ge – Baek tul), rozbila požadovaný počet dřevěných desek ve výskoku do výšky, do dálky a také v disciplíně silové přerážení se nenechala zahanbit a desky nápor energie spojené se správnou technikou nevydržely 🙂 Dále předvedla sebeobranné techniky ve dvojici proti reálnému protivníkovi a to s nožem i bez něj.

Monice velmi gratuluji k úspěšnému dni, který bude v jejím životě zapsaný určitě na dlouhou dobu a bude pro ni motivací k dalšímu cvičení a přípravě na 3.dan.

Monika začala taekwondo cvičit v roce 2005 a společně se mnou a Martinou Řezáčovou patří mezi první členy Do Kwanu s černým páskem. Tak, ať je nás víc ! 🙂

 

sabom Kateřina Birkášová, vedoucí školy

 

*fotografie byly použity také z webu školy TKD ITF Sonkal Praha