TRÉNINK

Děti jako učitelé

napsala: sabom Kateřina Birkášová
Jeden z posledních tréninků ve školním roce jsme se s dětmi domluvili a vyměnili jsme si role. Z dětí se postupně během tréninku stali učitelé a každý měl možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, stát přede všemi a vést trénink.

Děti dokázaly vést po malé chviličce trénink jakoby to byli skuteční trenéři. Všichni se snažili pomáhat tím, že poslouchali a nerušili, protože sami věděli,že přijdou na řadu a budou si muset získat respekt ostatních. Bylo zajímavé a určitě pro nás všechny poučné vidět pohled z druhé strany. I pro nás učitele bylo přínosem získat cennou zpětnou vazbu naší práce.

Fotografie z tréninku můžete shlédnout zde: https://dokwantkd.rajce.idnes.cz/Deti_jako_ucitele_17-6-2019

Nové chrániče díky podpoře MSK a MŠMT

napsala: sabom Kateřina Birkášová a Iva Nedavašková
V červnu ještě před koncem sezóny se podařilo díky podpoře Moravskoslezského Kraje a také MŠMT ČR zajistit a nakoupit chrániče pro děti, které již postoupily na vyšší technickou úroveň a pokračují ve výuce taekwonda úspěšně dále.

Chrániče slouží pro nácvik sportovního boje, který je jednou ze soutěžních disciplín taekwonda. Tyto chrániče jako veškeré ostatní materiální vybavení nakupujeme v ostravské firmě Ippon, se kterou již léta spolupracujeme. Všichni se nemohli dočkat, až si chrániče oblečou a půjdou proti sobě trochu více na tělo, než jsou běžně zvyklí. Děti se v chráničích zapotí, což jim ale vůbec nevadí a z tréninku odchází spokojení.

Věříme, že tento typ tréninku posune naše členy zase o kousek dál v tomto krásném bojovém umění. Tímto také děkujeme zmíněným partnerům za jejich finanční podporu, která nám umožňuje realizovat naši práci s dětmi.

Trénink v bazénu :)

Blížil se konec roku a museli jsme využit toho, že hned vedle tělocvičny máme brušperský bazén a uspořádali jsme „trénink“ v něm 🙂

Děti se vydováděly a určitě se těšíme na další!

Celá fotogalerie z akce ZDE.

 

 

 

Dvojité narozeniny v Do Kwanu!

Den 7.května je a bude již v každém roce velmi významným dnem pro všechny naše členy. V tento den má Do Kwan své narozeniny – v tento den mu byl přiznán oficiálně vznik a zároveň neovlivnitelnou shodou okolností v tento den mám narozeniny i já! 😀

Prohlédněte si fotografie z oslavy, kterou mně a vlastně i sobě moji studenti a rodiče v čele s Monikou Burdovou připravili 🙂 A za to jim patří velký dík !!!

Zde moje citace z facebooku bezprostředně po akci 🙂 :

Včera jsem měla nejkrásnější trénink v historii! Děti mi připravily velké překvapení k narozeninám jak mým, tak narozeninám oddílu a secvičily s Mončou exhibičku a pak následovalo plno dárečků . Děkuji všem dětem za tak krásný dárek, mojí Monči za realizaci, maminkám Gábince Adámkové za upečení a piplačku s dortem (hlavně postavičky ) , Markétce Čechmanové a paní Čechové za další přípravy 🙂  Básničky, přednes, focení atd. atd. Bylo to prostě skvělé. A na začátku tréninku z repro beden Enrique Iglesias, to mě dostalo do kolen  A nechybělo ani šampíčko Samozřejmě nealko 😉👍😜 Děkuji!!!!!

A zde již slíbené fotečky, atmosféra mluví za vše 🙂

Celá fotogalerie ZDE

Krásné počasí nás vyhnalo ven z tělocvičny

Mrkněte na naše (vaše) borce, jak trénují venku, když krásně svítí sluníčko! 🙂

http://dokwantkd.rajce.idnes.cz/2018_04_20_Trenink_venku/

 

Focení a trénink venku

Fotogalerie z venkovního tréninku našich dětí 🙂