KURZY, SEMINÁŘE, AKCE

Návštěva závodů STM v Ostravě

napsala: Iva Nedavašková
9.6 2019 se v atletické hale v Ostravě konalo testování Středisek talentované mládeže do 18 let v taekwondu ITF. Tato testování výkonnosti STM jsou pořádány 2x ročně.

Děti z oddílu měly možnost se jít na tuto soutěž podívat. Paní trenérky se nám celou dobu věnovaly, ukazovaly nám, co k soutěžení potřebujeme, popisovaly, co kde je a připravovaly nás tak do budoucna na naše vlastní závody.

Myslím, že bylo opravdu užitečné tam jít a dozvědět se něco nového, pro mne to byla motivace, jak se zlepšovat v tom, co mě baví. Už se nemůžu dočkat svých prvních závodů.

Veškeré fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde na svazovém webu: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2019-37

Zkoušky na 5.dan

napsala: Iva Nedavašková, informace částečně převzaty z oficiálního zdroje na webu Českého svazu TKD ITF
Technické oddělení Českého svazu Taekwon-Do ITF uspořádalo v neděli 2. června 2019 v Praze zkoušky na technické stupně dan. Zkoušky proběhly před zkušební komisí svazu, ve které zasedli velmistr prof. Hwang Ho-jong (9. dan) jako předseda komise, mistr MUDr. Rostislav Kaňka (7. dan) a Ing. Milan Prokeš (6. dan) jako členové komise. 

Celkem bylo vyzkoušeno 31 schválených kandidátů na 1. až 6. dan, přičemž všichni zkoušku složili úspěšně. 

Pro naši instruktorku Kateřinu Birkášovou to byl náročný víkend, kdy absolvovala několik tréninků na mezinárodním semináři a poté ještě odcvičila zkoušku na 5.dan. Vše ale zdárně dopadlo a my máme v oddíle nový 5.dan! Ještě jednou gratulujeme!

Mezinárodní seminář taekwonda v Praze

napsala: Iva Nedavašková
Od pátku 31. května 2019 do neděle 2. června 2019 proběhl ve sportovní hale TJ Chodov další z řady letošních mezinárodních technických seminářů v taekwondu ITF s korejským velmistrem Hwang Ho-jongem (9. dan).

V sobotu dopoledne navštívilo tento mezinárodní seminář dalších více jak 40 českých instruktorů a studentů taekwonda, kteří se pod vedením velmistra věnovali procvičování základních technik, sjednocování výuky a také výukovým procesům.

Na konci semináře obdržel každý účastník certifikát Českého svazu Taekwon-do ITF s potvrzením účasti na tomto semináři. Tohoto semináře se účastnila také naše instruktorka Kateřina Birkášová (4.dan), která se o tomto víkendu účastnila zkoušek na 5.dan.

Veškeré fotografie si můžete prohlédnout zde na oficiálním svazovém webu: http://taekwondo.cz/fotogalerie/miniatury.php?gf=2019-34

Nové chrániče díky podpoře MSK a MŠMT

napsala: sabom Kateřina Birkášová a Iva Nedavašková
V červnu ještě před koncem sezóny se podařilo díky podpoře Moravskoslezského Kraje a také MŠMT ČR zajistit a nakoupit chrániče pro děti, které již postoupily na vyšší technickou úroveň a pokračují ve výuce taekwonda úspěšně dále.

Chrániče slouží pro nácvik sportovního boje, který je jednou ze soutěžních disciplín taekwonda. Tyto chrániče jako veškeré ostatní materiální vybavení nakupujeme v ostravské firmě Ippon, se kterou již léta spolupracujeme. Všichni se nemohli dočkat, až si chrániče oblečou a půjdou proti sobě trochu více na tělo, než jsou běžně zvyklí. Děti se v chráničích zapotí, což jim ale vůbec nevadí a z tréninku odchází spokojení.

Věříme, že tento typ tréninku posune naše členy zase o kousek dál v tomto krásném bojovém umění. Tímto také děkujeme zmíněným partnerům za jejich finanční podporu, která nám umožňuje realizovat naši práci s dětmi.

Narozeniny v Do Kwanu

napsala: Iva Nedavašková

13. května 2019 jsme uspořádali tajnou oslavu k 40. narozeninám paní trenérce a k 3. narozeninám našeho oddílu Do Kwan, které připadají jako každý rok na stejný den a to 7. května.

Přišly i děti z obou poboček Brušperka i ze Staré Bělé. Všichni jsme si to moc užili, pili, jedli. Zkušenější děti předváděly sestavy s obřím plyšovým medvědem, který byl věnován jako dárek a na pásku měl tématický  5.dan. Nejkrásnější na tom bylo, že jsme se na tom podíleli jako kolektiv. S organizováním oslavy nám pomohla Monika Burdová, naše druhá trenérka, která to celé vymyslela. Všichni jsme si odnesli trička s číslem 3 na zádech, našim jménem a logem oddílu vepředu.

Všechny fotografie si můžete prohlédnout na: https://dokwantkd.rajce.idnes.cz/Oslava_narozenin_13-5-2019

Seminář „Role rodičů ve výchově sportovce – Jak najít hranici mezi podporou a nátlakem“

Ještě před prvním tréninkem jsem měla možnost zúčastnit se skvělého semináře pro trenéry a rodiče dětí – sportovců s názvem „Role rodičů ve výchově sportovce – Jak najít hranici mezi podporou a nátlakem“ , který pořádal Český hokej (Hokejový svaz)  v prostorech sportovní haly Werk Aréně v Třinci (4.9.2018). Akce se zúčastnili i osobnosti Českého hokeje, jako je Slavomír Lener, manažer sportovního oddělení pro rozvoj ledního hokeje.

Během 2 hodinového bloku proběhly přednášky MUDr. Marie Skalské na téma Výživa mladého sportovce a následně pak přednáška Mgr. Václava Petráše na téma Psychologie u mladých sportovců.

Pro mě obě dvě přednášky skvělé a motivující k další činnosti s dětmi. Děti jsou úžasné bytosti,které jsou nám dospělým největšími učiteli. Vnímejme více, co naše děti potřebují a co nám chtějí svým jednáním říci. Podporujme děti v jejich snažení, nechejme je dělat jejich vlastní chyby. Buďme především VŠÍMAČI a nikoliv KRITICI. 🙂

Další informace o semináři a krátký rozhovor s psychologem Mgr. Václavem Petrášem ZDE.

 

napsala: Kateřina Birkášová

 

Dvojité narozeniny v Do Kwanu!

Den 7.května je a bude již v každém roce velmi významným dnem pro všechny naše členy. V tento den má Do Kwan své narozeniny – v tento den mu byl přiznán oficiálně vznik a zároveň neovlivnitelnou shodou okolností v tento den mám narozeniny i já! 😀

Prohlédněte si fotografie z oslavy, kterou mně a vlastně i sobě moji studenti a rodiče v čele s Monikou Burdovou připravili 🙂 A za to jim patří velký dík !!!

Zde moje citace z facebooku bezprostředně po akci 🙂 :

Včera jsem měla nejkrásnější trénink v historii! Děti mi připravily velké překvapení k narozeninám jak mým, tak narozeninám oddílu a secvičily s Mončou exhibičku a pak následovalo plno dárečků . Děkuji všem dětem za tak krásný dárek, mojí Monči za realizaci, maminkám Gábince Adámkové za upečení a piplačku s dortem (hlavně postavičky ) , Markétce Čechmanové a paní Čechové za další přípravy 🙂  Básničky, přednes, focení atd. atd. Bylo to prostě skvělé. A na začátku tréninku z repro beden Enrique Iglesias, to mě dostalo do kolen  A nechybělo ani šampíčko Samozřejmě nealko 😉👍😜 Děkuji!!!!!

A zde již slíbené fotečky, atmosféra mluví za vše 🙂

Celá fotogalerie ZDE

Páskování dětí v Brušperku a ve Staré Bělé

napsala:  Kateřina Birkášová

Březen patřil konečné přípravě na kupové zkoušky dětí v Brupšerku a ve Staré Bělé. Poslední tréninky byly věnovány přezkoušení a pilování posledních nedostatků. V pátek 23.března 2018 po 16 hodině začala první ze dvou zkoušek a to v Brušperku. Zde se sešlo 20 studentů taekwonda, kteří prošli přezkoušením a zvládli povinné cvičení na zkoušky. Páskovalo se na žluté, žlutozelený (1 student) a zelené pásky, na které jsme se všichni v Brušperku už moc těšili! 🙂

Ve Staré Bělé proběhly slavnostní zkoušky ve středu 28.března 2015 v 15 hodin. Těchto zkoušek se zúčastnilo 14 dětí.

Všichni předvedli moc pěkné výkony a úspěšně zkoušku složili.

Nejúspěšnějším tentokrát byl v Brušperku Matěj Karásek (65 bodů), který předvedl zkoušku na 6.kup – zelený pásek. Další dva, kteří měli shodu nejvyšších bodů byl Jakub Hlobil a Adam Matějašek (oba zkouška na 8.kup – žlutý pásek). Ve Staré Bělé pak Jana Havlíková (65 bodů) , která skládala zkoušku na 7.kup žluto – zelený pásek ).

Zkušebním komisařem byla Kateřina Birkášová, 4. dan, mezinárodní instruktorka, vedoucí školy Do Kwan a velící Monika Burdová, 2.dan.

Všem našim dětem moc gratulujeme a děkujeme rodičům za pomoc v přípravě !!! 🙂

 

Celá fotogalerie ze zkoušek – Brušperk ZDE

(děkujeme paní Peterkové za pořízení fotografií)

Celá fotogalerie ze zkoušek – Stará Bělá ZDE

(děkujeme Kristýnce Kutáčové za pořízení fotografií a velkou pomoc při tréninku)

Monika Burdová složila zkoušku na 2.dan v taekwondu ITF

Monika Burdová se stala držitelkou technického stupně 2.dan a to v brněnské tělocvičně v neděli 10.prosince 2017, kdy úspěšně složila zkoušku (celkových 64 bodů) , tedy  odcvičila požadované sestavy (Kwang – Gae, Po – Eun, Ge – Baek tul), rozbila požadovaný počet dřevěných desek ve výskoku do výšky, do dálky a také v disciplíně silové přerážení se nenechala zahanbit a desky nápor energie spojené se správnou technikou nevydržely 🙂 Dále předvedla sebeobranné techniky ve dvojici proti reálnému protivníkovi a to s nožem i bez něj.

Monice velmi gratuluji k úspěšnému dni, který bude v jejím životě zapsaný určitě na dlouhou dobu a bude pro ni motivací k dalšímu cvičení a přípravě na 3.dan.

Monika začala taekwondo cvičit v roce 2005 a společně se mnou a Martinou Řezáčovou patří mezi první členy Do Kwanu s černým páskem. Tak, ať je nás víc ! 🙂

 

sabom Kateřina Birkášová, vedoucí školy

 

*fotografie byly použity také z webu školy TKD ITF Sonkal Praha

Celorepublikový ​technický seminář v Brně

Víkend 8.-10.12.2017 byl opravdu nabitý akcemi a další z nich byl Celorepublikový technický seminář, který v prosinci každoročně pořádá Český svaz Taekwon-do ITF pod vedením našeho hlavního instruktora prof. velmistra Hwang Ho-jonga 9.dan.

Tento seminář byl určen pro studenty od 2.kupu a výše. Seminář byl tentokrát rozdělen do bloků od 12.00 do 18.00 hodin a procvičovaly se zejména technické sestavy až do sestav na 5.dan. Plánované rozdělní do tří bloků se upravilo v průběhu dne do dvou hlavních bloků s minimálními pauzami, což seminář zařadilo, alespoň pro mě, mezi ty náročnější. Zvlášť vyšší technické sestavy, ve kterých jsou zařazeny kopy ve výskoku a otočkách, mi po několika hodinách cvičení dělaly lehce problém. Ale o to více mě to motivovalo k dalšímu cvičení neboť, jak se říká „těžce na cvičišti – lehce na bojišti“ 🙂

Z této akce by údajně měl vzniknout i videomateriál pro televizi, tak se necháme překvapit.

Za TKD ITF Do Kwan se akce zúčastnily Kateřina Birkášová 4.dan a Monika Burdová – ten den ještě 1.dan 🙂

 

sabom Kateřina Birkášová, vedoucí školy

kompletní fotografie ze semináře

*fotografie jsou použity i z webu školy TKD ITF Sonkal Praha